Szczypiornistki z Żarnowca w Final Four JLPR
piątek, 27 marca 2015 21:51

alt Uczennice Gimnazjum w Żarnowcu, podobnie jak w poprzednich latach, rywalizują w Jurajskiej Lidze Piłki Ręcznej. W roku szkolnym 2014/2015 uczestnicy ligi zostali podzieleni na dwie grupy, po 4 zespoły. Gimnazjum w Żarnowcu w wyniku losowania zostali przydzieleni następujący rywale: Gimnazjum nr 2 w Zawierciu, Gimnazjum w Porębie oraz Gimnazjum w Kroczycach.

Dnia 27.03.2015 odbyły sie ostatnie mecze eliminacyjne do Final Four. Szczypiornistki z Żarnowca musiały zmierzyć się w tym dniu z drużyną z Poręby. Był to decydujący mecz. Nasze zawodniczki musiały wygrać lub zremisować mecz, aby zakwalifikować się do finału. 

Po zaciętej i wyrównanej walce nasza drużyna zremisowała 2:2 z Porębą. Dzięki temu wynikowi dziewczyny zajeły ostatecznie 2 miejsce w grupie i awansowały do Final Four, który odbędzię się w Zawierciu w dniach 24 kwietnia oraz 8 maja br. 

Życzymy powodzenia naszym szczypiornistkom i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach.


Skład drużyny: Iwona Pustułka, Natalia Szwej, Karolina Słaboń, Gabriela Nocuń, Aleksandra Małoszewska, Justyna Koźlicka, Aleksandra Scelina, Monika Krupa, Katarzyna Bajor, Martyna Nocuń, Izabela Nocuń, Justyna Dąbrowska, Anita Pustułka, Izabela Czech, Magdalena Nocoń, Aleksandra Pilniak, Oliwia Szasta, Paulina Pałka. 


Wiecej informacji w zakładce Jurajska Ligi Piłki Ręcznej. 

 
Decyduj, co chcesz czytać!
środa, 18 marca 2015 18:43

Znalezione obrazy dla zapytania grafika książki Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu pod patronatem MEN p.t. ,,Wybory książek''. 12 marca 2015 r. na pierwszej lekcji  zorganizowane zostały we wszystkich klasach wybory spośród najciekawszych pozycji czytelniczych. Uczniowie wrzucili do urn karty do głosowania, na których wpisali tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie. Na podstawie  sprawozdań przesłanych ze szkół całej Polski sporządzone zostaną wyniki i przekazane pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.

 

 
Gminne eliminacje XXVII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów
środa, 18 marca 2015 18:05


W dniu 17 marca 2015r. roku GOKSiT w Żarnowcu był organizatorem etapu gminnego XXVII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów "Wrażliwość na słowa" dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Komisja oceniająca wysłuchała recytacji 10 uczestników konkursu uczniów klas gimnazjalnych i przyznała następujące nominacje:
miejsce 1 - Aleksandra Wawer, Weronika Florek
miejsce 2 - Norbert Knap, Sylwia Wróbel
miejsce 3 - Angelika Pustułka, Aleksandra Mazur, Karolina Rutkowska. W eliminacjach powiatowych 27 marca w Zawierciu reprezentować nas będą zdobywczynie I miejsca.


 
9 - 11 marca REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
czwartek, 05 marca 2015 09:47

alt

HARMONOGRAM REKOLEKCJI w roku szkolnym 2014/2015
9 marca (poniedziałek),11 marca (środa):
godz. 8.00 – 9.10/20 zajęcia bez zmian
godz. 9.30 msza św. i nauka rekolekcyjna dla uczniów Gimnazjum i ZS RCKU
godz. 10.30 odwóz spod szkoły
10 marca (wtorek)
godz. 8.00 – 9.10/20 zajęcia bez zmian
godz. 9.30 msza św. i nauka rekolekcyjna dla uczniów Gimnazjum i ZS RCKU
 godz. 10.30 – projekcja filmu w domu kultury
 po filmie, ok godz. 12.30 - odwóz spod szkoły
Podczas rekolekcji, tj. od momentu przyjazdu uczniów do szkoły do momentu odjazdu do domu, uczniowie pozostają pod stałą opieką nauczycieli, którzy w danym dniu i o danej godzinie mają przydzielone zajęcia z daną klasą zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć lub ewentualnych zastępstw. W przypadku konieczności oczekiwania części uczniów na autobus nauczyciele prowadzą zajęcia opiekuńcze z daną klasą do czasu odjazdu wszystkich uczniów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 62