Majowe święta z udziałem gimnazjalistów
czwartek, 07 maja 2015 07:37

altaltGimnazjalisci uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja wspólnie z mieszkańcami gminy. Uroczystość uświetnił występ zespołu Ars Nova, w którym śpiewaja nasi uczniowie. Z inicjatywy gimnazjalistów muzyków - członków miejscowych strażackich orkiestr dętych wysłuchaliśmy w poniedziałek koncertu pieśni patriotycznych. To już drugi taki występ. I ten, i poprzedni spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Liczymy więc na to, że jeszcze nie raz usłyszymy naszą szkolną orkiestrę dętą!

 
Młodzi głosują
środa, 06 maja 2015 12:03

altW miniony czwartek nasi gimnazjalisci uczestniczyli w projekcie "Młodzi głosują" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wybory przygotowała i przeprowadziła szkolna komisja wyborcza. Głosowanie odbyło się 30 kwietnia, wzięło w nim udział 138 uczniów. Protokół szkolnej komisji wyborczej został wywieszony na tablicy ogłoszeń. Była to cenna próba odpowiedzialnosci i postawy obywatelskiej gimnazjalistów, którzy za kilka lat będą uczestniczyć w wyborach prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych.

 
Powiatowy Konkurs Bezpieczeńswo w Ruchu Drogowym
poniedziałek, 04 maja 2015 07:25

alt28 kwietnia 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 8 w Zawierciu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Szwej, Karol Rawecki i Konrad Otok. W konkursie wzięło udział 9 drużyn z gimnazjów i 11 ze szkół podstawowych z powiatu zawierciańskiego. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie testu sprawdzającego wiedzę z przepisów  ruchu drogowego, następnie pokonanie dość trudnego toru przeszkód sprawdzającego umiejętność bardzo dobrej jazdy na rowerze oraz wykazanie się znajomością znaków i przepisów podczas jazdy po miasteczku ruchu drogowego. Nasi gimnazjaliści zajęli 5. miejsce. Dla niektórych z nich bardzo trudny do pokonania okazał się tor przeszkód, ale miasteczko ruchu drogowego przejechaliśmy prawie bezbłędnie, również nie najgorzej wypadliśmy na teście – Kasia Szwej uzyskała za wyniki testu trzecie miejsce. Cieszymy się z 5. miejsca, za rok znów będziemy uczestniczyć w konkursie i mamy nadzieję, że poprawimy tegoroczny wynik.

 
Majowe Święta
czwartek, 30 kwietnia 2015 09:08


alt1 maja - Święto Pracy

2 maja - Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

3 maja - Święto  Konstytucji 3. Maja

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 62